Jak zálohovat WordPress

K zálohování WordPressu byste se neměli dostávat pouze v případě, kdy chcete svůj blog, web, portál přesunout na jiný hosting. Měla by to být (v nejlepším případě) automatická činnost nastavená v rozumném intervalu (týdně, měsíčně – podle prováděných změn a frekvence publikování).

Kdy zálohovat WordPress

  • Aktualizujeme jádro WP
  • Instalujeme nové (neotestované/podezřelé) pluginy
  • Přesunujeme web na jiný hosting/doménu
  • Máme strach o svá data..

Jak zálohovat WordPress

Kompletní záloha WordPressu je v podstatě balík obsahující šablonu, pluginy, veškerý obsah (texty, fotky, linky) a nastavení WP. Abyste docíli kompletní zálohy, tak byste měli postupovat těmito kroky:

  1. Z FTP stáhnout složku s instalací WordPressu (nejdůležitější je pak složka wp-content a soubor wp-config.php)
  2. V PHPmyAdmin provést zálohu databáze (vyexportovat si SQL soubor s celým obsahem databáze).

Existuje několik pluginů, které nám v zálohování můžou pomoct:

TIP: WordPress obsahuje nástroj pro zálohu obsahu přímo v administraci. Nástroje -> Export. POZOR! Tímto si stáhneme pouze obsah, který je na našem webu publikovaný (stránky, příspěvky, komentáře, atd). Nezahrnuje ale nastavení, data pluginů, statistiky a jiné podstatné data. Hodí se proto pouze pro zálohu obsahu nebo při převádění opravdu jednoduchého webu.

Další zdroje:

2 komentáře u “Jak zálohovat WordPress

  1. Po vyzkoušení dávám přednost BackWPup. Dá se ovládat přímo z administrace webu a nastavit, co se má zálohovat. U velkého webu výhoda, rozdělit vše do menších celků. Je to výhodné i při stěhování webu na jiný hosting nebo při koupi nějakého webu. Stačí přístup do administrace WordPressu a je to 😉 Žádné ftp není třeba.

  2. Mě se líbí jednoznačně BackWPup. Jak tu bylo napsáno, lze jej ovládat přímo z administrace a zvládne to naprosto každý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *