Jetpack Tiled Galleries – galerie fotek profesionálně

Plugin Jetpack od verze 2.1 disponuje možností zobrazit fotky galerii jako Tiled Galleries. Jednoduše Vám z galerie vytvoří nádhernou mozaiku. Autoři sami popisují funkci takto: „Show off your photos with cool mosaic galleries“.

V nastavení Jetpacku stačí zapnout funkci Tiled Galleries a poté již při vytváření alba postupovat takto:

 1. Vytvořit galerii
 2. Nastavení galerie (box vpravo)
 3. Typ: vybrat Tiled Mosaic
 4. Kliknout na Vložit galerii

Galerie pak může vypadat například takto:


Zdroj fotek: HodinkyWenger.cz

5 komentářů u “Jetpack Tiled Galleries – galerie fotek profesionálně

 1. Hezký,
  mě docela mrzí, že kvůli třeba téhle galerii musím instalovat plugin s X dalšími funkcemi, které ale nechci. Poslední dobou mám pocit, že ten smysl toho proč existují pluginy je už úplně někde jinde. Ze začátku to bylo fajn, chtěl jsi nějakou funkčnost navíc? Tak sis nainstaloval plugin a bylo. Dnes nainstaluji plugin a musím řešit co z něj nechci používat, nemluvě o tom, že čím víc kódu každý plugin obsahuje tím více stoupá riziko existence nějaké bezpečnostní chyby. To už by se mi víc líbila myšlenka 1 plugin – 1 funkce a existence „balíčků“ podobně jako je to u rozšíření prohlížečů.

  • Rozumím tomu rozhořčení. Tady se ale přímo tvůrci WordPressu (Automattic) rozhodli vydat plugin, který bude obsahovat nejpoptávanější funkcionality a rozšíření. Myšlenka je pak asi taková, že si člověk nainstaluje WordPress a plugin Jetpack a má téměř „vystaráno“. A věci co mu potom budou chybět, bude hledat v samostatných pluginech. Asi nemá smysl instalovat Jetpack jenom kvůli galerii.
   Zdraví, Jiří Štencek

   • To určitě nemá, ale problém je v tom že jediný podobný a použitelný plugin pro galerie je NextGen, který má ale od verze WP 3.5 mraky problémů. Takže v současnosti pokud chci nějaké „cool“ galerie použiji JetPack s hromadou dalších věcí které nechci. Nebo jiný příklad.

    Chci odstranit nesmyslné query stringy s verzí WP za statickými soubory v hlavičce. Realita je taková, že si musím nainstalovat nějaký plugin pro zabezpečení (ty to většinou umějí) s kopou dalších pro mě nezajímavých a zbytečných funkcí abych docílil toho, co je ve zkutečnosti záležitost na 3 řádky kódu.

    Změna titulku stránky? Já nechci moloch jako třeba All in one SEO pack a podobné, jen kvůli funkci napsané opět na pár řádků. Prostě chci jen určitou věc a ne miliony dalších nesmyslů.

    Jde mi o ten princip, toho kam se vývoj dnešních pluginů ubírá. Místo jedné pořádně napsané a odladěné funkce jich dostanu deset z nichž minimálně pět je mi k ničemu, dvě nefungují tak jak by měli a jedna obsahuje bezpečnostní chybu (ok přeháním, ale tomuhle scénáři se oficiální repozitář dle mého názoru pomalu blíží).

    • Chápu a z části také souhlasím. Otázka ale je, jestli to je chyba. Vývojáři se snaží vyjít vstříc laikům a usnadnit jim co nejvíc práce a zároveň dát hodně možností. Pak vznikají pluginy, které umí „všechno“ a zároveň nic pořádně. Pokud zvládáte programování, tak doporučuji si psát pluginy vlastní. Pak máte 100% kontrolu a víte, co který plugin dělá.

 2. Taky mám radši, když každý plugin řeší jednu věc a pořádně, než molochy na všechno a nic pořádné a jenom roste spotřeba RAM na hostingu. Jsem si dokonce na subdoméně udělal testovací instalaci wordpressu a hledám mezi mořem pluginů takový, který opravdu dělá, co potřebuji a nesnižuje výkon. Jen takový, a ještě přeložený, pak nasadím na ostrý web.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *